W internecie jest głośno o akcji która jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. Związane jest to z pandemią koronawirusa. Dzieci z różnych krajów malują tęczę na oknie jako znak jedności i solidarności ze wszystkimi, którzy muszą zostać w domach aby ulice i okna były bardziej kolorowe, a dzieci zapamiętały ten czas (kwarntanny) jako wesoły. Akcja krąży po facebooku i instagramie pod hasztagiem #letsallbewell #wszystkobedziedobrze #teczajednosci. My dzisiaj również przyłączamy się do tej akcji i gorąco wszystkich zachęcamy.

 

Poniżej kilka propozycji jak można ciekawie w domu obchodzić DZIEŃ TĘCZY.

  • Wyklejanie tęczy plasteliną. Potrzebujemy plasteliny i szablonu tęczy. Szablon można ściągnąć z internetu nasz pochodzi ze strony lecibocian.pl.

  • Tęcza ze Skittlesów. Na dużym talerzu układamy dookoła cukierki. Na środek talerza wlewamy wodę tak aby dotykały cukierków. Czekamy chwilę aż pojawi się tęcza.

  • Praca plastyczna „Tęcza”. Potrzebujemy : papierowy talerzyk, flamastry (żółty i czarny), bibuła w różnych kolorach, żółta kartka z bloku technicznego, klej i nożyczki. Talerzyk przecinamy na pół kolorujemy na żółto, rysujemy oczy i buzię. Wycinamy z żółtej kartki promyki słońca w kształcie trójkątów i przyklejamy do talerzyka. Kolorowe paski bibuły przyklejamy po przeciwnej stronie.

  • Tęczowe ciasteczka.

Składniki : 100 g miękkiego masła, 125 g mąki, 50 g cukru pudru, 50 g twarogu półtłustego, barwniki.

Masło, twaróg i cukier miksujemy. Stopniowo dodajemy mąkę i zagniatamy. Ciasto kroimy na kilka równych części, do każdej dodajemy inny barwnik i zagniatamy. Każdy kolor rozwałkowujemy i układamy jeden na drugim. Kroimy małe kwadraty i układamy na blaszce. Wkładamy do piekarnika nagrzanego do temp. 170′ na 15 minut.

Miłej zabawy!

 

 

Share: